
Tymczasem Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), który te wnioski weryfikuje, żąda od właścicieli potwierdzonych notarialnie decyzji administracyjnych o przydziale lokali. Pracownicy BGK oślepiająco błysnęli swoją niekompetencją i to nie tylko dlatego, że ustawa nic nie wspomina o owych decyzjach.
Decyzje administracyjne o przydziale lokalu mieszkalnego wydawał organ władzy ludowej, były one bardzo nieprecyzyjne co do metrażu lokali, a przecież wysokość premii kompensacyjnej uzależniona jest od metra kwadratowego. Poza tym zdarzało się, że kilka decyzji wydawano na jeden lokal, który był później dzielony. Przede wszystkim jednak, decyzje wystawiane były w dwóch egzemplarzach, jeden dla lokatora i jeden zachowywał organ wydający. Dlatego żądanie przekazania decyzji od właścicieli kamienic, poza tym że jest pozbawione sensu, ma charakter szykanowania tych właścicieli przez urzędników państwowych, co staje się w „demokratycznej” Polsce dość powszechne.
Witam.. również staram się o uzyskanie premii. Na razie nie złożyłem jeszcze wniosku. Było to związane z niemożliwością potwierdzenia powierzchni użytkowej lokali. Po długich starciach uzyskałem opinie Ministarstwa Infrastruktury, że wystarczy potwierdzenie powierzchni na dzień dzisiejszy przez osobę z uprawnieniami budowlanymi oraz deklaracja, że nie dokonano zmiany powierzchni.
OdpowiedzUsuńJeśli chodzi o decyzje administracyjne to zwróciłem się do wydziału mieszkalnictwa (jednostki która przejęła dokumenty organu wydającego zaświadczenia,o potwierdzenia na podstawie ich danych oraz maldunku, kto w jakim okresie przebywał w budynku. Nie dysponują oni jednak decyzjami administracyjnymi. Ale wydali mi zaświadczenie, z BGK otrzymałem informację (na piśmie), że zaświadczenie takie jest wystarczające! Proszę o pisanie jak Wam idzie w załatwianiu tej sprawy!!
Widzę, że przed Panem jeszcze daleka droga, możemy porozmawiać, mój adres - artursobi@gmail.com
OdpowiedzUsuńDlaczego jeszcze daleka droga?, proszę w skrócie coś opisać. Mam zamiar w przyszłym tygodniu złożyć wniosek (środki własne)z kompletem dokumentów. Proszę o wiadomości od Anonimowego jak daleko jest z wnioskiem. koasiek@wp.pl
OdpowiedzUsuńDzień dobry, jak u Was z premiami? Czytam o tych premiach i aż się włos jeży. Ktoś to w ogóle otrzymał?
OdpowiedzUsuńJeśli chodzi o ten wydział mieszkalnictwa to chodzi o urząd miasta, gminy czy może w ministerstwie infrst.? proszę o szczegóły ...
OdpowiedzUsuńPrzecież w pierwszym komentarzu ktoś już napisał,że chodzi o Ministerstwo Infrastruktury.
OdpowiedzUsuńPan raczy żartować, to wcale nie jest prawdą (sprawdziłem to). Zatem problem z decyzjami pozostał nam, właścicielom!
OdpowiedzUsuńPani Anonimowy
OdpowiedzUsuńNie radzę pokazywać pracownikom BGK żadnych decyzji, były one wydawane lokatorom i są ich własnością.
Pan ma tylko przedstawić:
1. Dowód, że był Pan właścicielem budynku.
2. Listę zameldowanych w poszczególnych lokalach osób, którą wyda Panu bez łaski wydział ewidencji ludności U.M.
3. Sporządzoną przez uprawnionego projektanta inwentaryzację metrów wszystkich lokali, którą musi Pan zlecić i za nią zapłacić.
Proszę się nie awanturować, nie lubię jak ktoś anonimowy czyni mi jakieś zarzuty.
Bardzo poszukuję kogoś z uprawnieniami do sporządzenia inwentaryzacji budynku? Muszę udowodnić, że lokatorzy zajmowali więcej metrów niż na decyzjach! Z góry dzięki.
OdpowiedzUsuńMożna ich znaleźć w internecie, wystarczy wpisać nazwę miejscowości i "inwentaryzacje Budowlane".
OdpowiedzUsuńPanie "Barkarzu" to trochę za mało dokumentów, które trzeba przedstawić od ubiegania się o doszkodowanie...
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Mnie otrzymanie decyzji zajęło mniej niż 30 dni od złożenia wniosku.
OdpowiedzUsuńSkompletowanie dokumentacji (od zera) to ok. 3 tyg.
Współpraca z BGK układała się zawsze dobrze. Jak na polskie warunki to biurokracja bardzo mała. Łatwy kontakt telefoniczny. BGK nie żąda od właścicieli potwierdzonych notarialnie decyzji administracyjnych o przydziale lokali. Można to wykazać w inny sposób choć nie zawsze się da wykazać wszystko.
Dodam jeszcze, że nie wystarczy lista zameldowanych - wręcz jest ona zbędna. Zameldowanie nie dowodzi istnienia decyzji o przydziale.
OdpowiedzUsuńKażdy musi przedstawić dokumenty uwierzytelniające, zawarte we wniosku inwestora, informacje o lokalach kwaterunkowych, ich powierzchni użytkowej i okresach, w jakich ich wynajem podlegał ograniczeniom, o których mowa w art. 2 pkt 13 ustawy (regulamin). Nie ma tu znaczenia czy ktoś w lokalu był zameldowany czy nie jeśli sam lokal podlegał ograniczeniom.
Witam, dawno mnie nie było, ale w końcu trafiłem na tą stronę. To ja pisałem 17 października i przez przypadek wprowadziłem kogoś chyba w błąd. Od Ministrastwa Infrastruktury otrzymałem informację, że "wystarczy potwierdzenie powierzchni na dzień dzisiejszy przez osobę z uprawnieniami budowlanymi oraz deklaracja, że nie dokonano zmiany powierzchni.". Zaświadczenie o ilości i czasie ograniczeń uzyskałem z urzędu miasta (to on wydawał decyzję przydziału). Zaświadczenie to było wydane na podstawie decyzji przydziału (są one konieczne ale nie dla BGK ale dla urzędu miasta) oraz z uwagi na problem kiedy niektóre lokale zostały opuszczone, na podstawie danych meldunkowych.
OdpowiedzUsuńWitam a jak mam udokumentowac wydatki poniesine na remonty czy mogą to być faktury za okres 10 lat od 1994-2005 r czy ma to byc okres wspolczesny Ryszard adm1938@onet.eu
OdpowiedzUsuńProszę Pana "Ryszard" nie żartować sobie! Odczytując Pański adres e-mail to dobrze Pan wie o jakie dokumenty chodzi.
OdpowiedzUsuń- po długich rozmowach w wydziale lokalowym trafiłam do PANA ARCHIWISTY do którego po wstępnej rozmowie zwróciłam się na piśmie z prośbą o potwierdzenie wyszczególnionych lokatorów, którzy zajmowali mieszkania o danej powierzchni - zaznaczyłam również okres całkowity w którym zajmowali dane lokale /niektórzy sprzed wojny - a nadal mieszkają/
OdpowiedzUsuń- dzisiaj miałam telefon z UM , że Pan archiwista nie znalazł żadnych informacji dotyczącej mojej kamienicy ... zastanawiam się czy USTAWA która ma wyjść naprzeciw właścicielom nie jest jakimś kolejnym nieporozumieniem - jestem całkowicie skołowana - zastanawiam się ktoś coś potrafił załatwić aby zdobyć taką PREMIE ??? - prosze o odpowiedż ...
Proponujemy wsparcie w uzyskaniu premii kompensacyjnej będącej formą rekompensaty za straty poniesione w latach 1994-2005, w związku z obowiązującymi wówczas zasadami ustalania czynszów za najem lokali kwaterunkowych.
OdpowiedzUsuńhttp://www.premiakompensacyjna.pl/
Pomogę odszukać dokumenty i poprowadzę sprawę do końca tel. 604 250 113
OdpowiedzUsuńWitam, czy zna Pan już usługi firmy https://ax-dynamics.com/pl/microsoft-dynamics-ax? Może się okazać, że będą bardzo pomocne w prowadzeniu przedsiębiorstwa.
OdpowiedzUsuń